Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim
DUYURULAR

'

İletişim Bilgileri
Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
T : 0312 478 0707
Cep: 0534 677 7041
 
 
 
 
 
  YURT AY DER 23 NİSAN MÜNASEBETİYLE
BASIN ACIKLAMASIDIR.

BASIN AÇIKLAMASI:

23 Nisan Çocuk Bayramı ve Çocuk haftası ile ilgili “Yurt Ay Der” Yetiştirme Yurtları Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan Büyük devlet adamı ve kahraman M.KEMAL ATATÜRK tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Çocuk Bayramı ve haftası sebebiyle tüm çocuklarımızın bayramını kutlarız. Bu vesile ile biz yetim ve öksüzlerin duygularını kamuoyu ile paylaşmayı ve bayramı kutlamayı arzu ettik

Çünkü bu Meclis 23 Nisan 1920 de kurulmasa idi bu meclisten aşağıda açıklayacağımız bizim özel kanunumuz çıkmaz idi. 25.02.1988 Tarih ve 3413 sayılı kanun ile 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu kanununa ek bir madde eklenerek kurum koruması altında bulunan çocukların işe yerleştirilmesi konusu kanun güvencesine bağlanmış ve böylece yetiştirme yurtlarından 18 yaşını tamamlayan çocukların bir iş sahibi yapılmadan kurumlardan ayrılmalarından kaynaklanan sorunlar çözüme kavuşturulmuştur.

Kanunun yirmi beşinci uygulama yılında yaklaşık elli bin kardeşimiz bu yasa sayesinde iş, eş ve yuva sahibi olmuşlardır. Bu kanun teklifini T.B.M.M’ne sunan, Komisyon ve Genel Kurulda savunan Vali kökenli 18. Dönem İzmir Milletvekili Devlet e. Bakan Sayın Av. Akın GÖNEN’e Çocuk mimarına çocukların sevgili büyümüze, Yurt Ay Der Genel Merkezi yönetimi olarak yetim ve öksüzlerin adına şükranlarımızı sunarız. O bizler için gerçek bir yetim ve öksüz kimsesizlerin babasıdır Sayın Gönen beyfendiye ve ailesine sağlık sıhhat dileriz.

Kanunun çıktığı gün bizim manevi ikinci bayram günümüzdür. Bu vesile ile Tüm Ülkemin geleceğini temsil eden çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlar Barışın olduğu çocukların mağdur edilmediği Güzel Dünya içinde bulunmaları canı gönülden arzu etmekteyiz.

23 Nisan 1920 çocuklara hediye eden büyük şahsiyet Ruhun şad olsun M. KEMAL ATATÜRK sen daima bizlerlesin kalbimizdesin.

Yurt Ay Der Genel Merkezi yönetimi adına
Kudret Bulut

Saygılarımızla.

 
 
 
 
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim   Birlik & Beraberlik & Yaşam


Sokullu Mehmetpaşa Mahallesi Bükülmez Caddesi 32/A Dikmen/Çankaya/Ankara
www.yurtayder.org - kbuluttt@gmail.com
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041