Ana ayfa  Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.Himaye-i Eftal;

 

İNSAN ÖNCELİKLE KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ TEMİZLER!.

HAYRETTİR!..

Himaye-i Eftal Cemiyeti -(HEC) ÇEK-SHCEK,- ÇHGM gibi kurumlar

HAYRETTİR

Aile bakanlığı randevu vermeyi dahi kendilerine zül görüyor!..

İşlerimiz var sorunları çözme noktasında gerekli çalışmaları yapıyoruz diyorlar.   

Lakin ortada hiç bir sorunun çözülmemiş olması veya aile bakanlığı sorunları fark etmemesi çocukların ve gençlerin durumları içler acısı;bu sorunları çözmek veya görmek lazım.

Kurumun Haksız yere Koruma kararı kaldırılan çocuklarımızın mağduriyetlerinin çözülmemesi halen devam etmesi ile Atama yapılıyor ama çocuklarımızın 13 ay bekleme gibi bir süre içerisinde bekletildikleri için çocuklarımızın gidecek yerleri olmayışı nedeniyle yapmış oldukları suç’u teşkil eden hadiselerden dolayı işe “Devlet Memurları kanunun 48 nci maddesini önüne koymaları” çocuklarımızın veya gençlerimiz işe yerleşemiyorlar veya atamaları yapılamıyor.

Buda yığılmalara neden olduğu gibi Devlet Korumasında bulunan gençlerimizin hayatlarını devam ettirebilmeleri için işsizliğin verdiği psikolojik nedenlerden ötürü gençlerimiz kendilerini değişik suç ortamlarında bulabiliyorlar.

Halen iş bekleyen cezaları nedeniyle atamaları yapılmayan gençler heder olmaya devam ediyor.
Madde bağımlı ve fuhuş batağına çekilenler işten atılanların iş ve eğitim bekleyenlerin koruyucu aile yanına verilenlerin evlatlık olarak verilenler tahsillerini ekonomi nedeniyle devam edemeyenlerin sorunlarına ne zaman el atacaksınız.?

Anne Baba dayı kardeş Amca ve yakınlarından zarar gören çocuklarımızın devlet korumasına alınıyor ama 18 yaşından sonra bu yakınlarına tekrar verilmesi çocuklarımızda oluşacak travmaya neden olan olaylara tekrar iade edilmesi çocuklarımızı aynı ortama yani ateşe atmak demektir. Buda ( Anne Baba kardeş Dayı, Amca ve bunların çocukları tarafından) taciz, tecavüz, olaylar arasında, hırsızlık, gibi vahşete şahit olmak veya yaşamak, çocuklarımız üzerindeki yaşanan sıkıntıların giderilmesi yönünde olumlu hareketlerin atılmaması olmayışı bizleri gerçekten üzmektedir.

ASPB İl müdürlüğü bünyesinde kurulan Bakım sonra hizmet amacına ulaşmadan kapatılmış kendi haline terk edilmiştir. Bu da Kurumlarda çalışan gençlerimizin takip edilmemesi anlamına gelmektedir. Kurum yönetimiyle halen sorun yaşayan gençlerimizin işten atılmalarına suç ortamına terk edilmiş olmaktadır.

Eğer sorunları çözecek eleman bulamıyorsanız yurt ay der genel merkeziyle protokol yaparak çözüm noktasını "yurt ay der" genel merkezine verin ki birlikte sorunların üstesinden nasıl gelindiğini hep birlikte veya beraber görelim çocuklarımızın gençlerimizin gözlerindeki parıltıyı ve sevinçleri beraber yaşayalım.

Saygılarımla. https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fbd/1/16/1f62a.png😪

Tarihimize sahip çıkmak ümidiyle sevgiyle kalın hatıralar,

Saygılarımla

Kudret Bulut
  Yurt Ay Der
Genel Başkanı


HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…
 

Yetiştirme Yurtlarına 3413 sayılı Yasayı bizlere hediye eden Değerli manevi babamız Dediğimiz Devlet E. Bakanımız Sayın Akın GÖNEN bir zamanlar 4 yıl boyunca yılın Babası seçildiği zaman gurur duymuştuk yine aynı duygularla tüm emeği geçenlerle de gurur duyduk hepsine minnetarız.

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
 
 
 
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bagis    Biliyormuydunuz   Galeri   Siir   sayfa bilgi   İletişim   Birlik & Beraberlik & Yaşam


Sokullu Mehmet Paşa Mah. Bükülmez Cad. 32/A Sokullu/Dikmen/Çankaya/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041