Ana ayfa  Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.Himaye-i Eftal;

 

İNSAN ÖNCELİKLE KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ TEMİZLER!.

YURTTAN AYRILAN ÇOCUKLARIMIZ!..

Himaye-i Eftal Cemiyeti -(HEC) ÇEK-SHCEK,- ÇHGM gibi kurumlar

YURT AY DER
YETİŞTİRME YURTLARI GENÇLİK EĞİTİM
KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
İl kodu 06 042 200

Sayı :

2018/21

27/Şubat/2018

Konu :

Torba Tasarısı hk.

Salı

 

Sayın: Fatma Betül Sayan KAYA
                 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı
                                                   ANKARA

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Yasasına 1988 yılında İzmir Milletvekili Sayın Akın GÖNEN tarafından yapılan bir kanun teklifi ile parlamentomuzda da savunularak 3413 sayılı yasa ile yetim ve öksüz yurt çocuklarının işe yerleştirilmesi kanunlaştırılmıştır. Bu kanunun babası Akın GÖNEN büyüğümüze Allah uzun ömürler versin.
Bu yasayı uygulayan idari makamlar kanun koyucunun çocuğun lehine düzenlenen bu yasayı uygulamada daryorumları ile birçok mağduriyetlere sebep olmuşlardır.
Günümüzde torba yasa ile bu yorum ve uygulama hatalarının bir kısmı düzeltilmek üzeredir.
Ancak bu düzeltilmenin tam olması için erken koruma kararı kaldırılanlar ile 18 yaş öncesi işlenen suçlarla ilgili düzenleme ile uygulamada daima “ Çocuğun Korunması Ve Yararı İlkesi Gözden Kaçırılmamalıdır”, hükmüde yer almalıdır. Aksi halde yine yıllarca bir kısım yetim ve öksüz yavrumuzun feryadı devam edecektir.
Bakanımız Sayın, Fatma Betül Sayan KAYA ve Genel Müdürlüğümüz yetkililerine başarılar diler buhususlarında değerlendirileceği inancıyla şimdiden teşekkür dileklerimizi sunarız.
Saygılarımla, 27.02.2018

 

 

 

Kudret BULUT

Yurt AyDer

Genel Başkanı

 

 

 

 

 

 1. Gençlerimize sosyal proje kapsamında meslek edinmeleri ve kurumlara sözleşmeli olarak Belediye Bünyesinde ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlarda iş verilmeli veya çalışmaları sağlanmalıdır.

  Tel : 0534 677 7041

  Kudret Bulut
  Yurt Ay Der
  Genel Başkanı

HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…
 

Yetiştirme Yurtlarına 3413 sayılı Yasayı bizlere hediye eden Değerli manevi babamız Dediğimiz Devlet E. Bakanımız Sayın Akın GÖNEN bir zamanlar 4 yıl boyunca yılın Babası seçildiği zaman gurur duymuştuk yine aynı duygularla tüm emeği geçenlerle de gurur duyduk hepsine minnetarız.

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.

Koruma Kararı Kaldırılan Gençler

 • Dilekçe shçek
  ,,,,,,,,,,,,, İl Müdürlğüne
  ...........Yetiştirme Yurdu Müdürlüğüne
  ....... ...... ........ tarihleri ararsında ....... yetiştirme yurdunda kaldım 3413 sayılı yasadan işe girebilmem için a formunun düzenlenmesi veya tarafıma ne zaman koruma kararımın kaldırıldığını gösterir, valilik onayı belgelerimi aşağıda belirtiğim adrese gönderilmesini
  müsaadelerinize arz ederim.
  Tekrardan Bakanlığa
  Dilekçe yazın Olumsuz gelen yazıyı Tekrar gelen evrakları topluca bir üst dilekçe ile Bakanlığa gönderilmesini sağlayın, Bakanlıktan oluplu gelirse işiniz tamamdır eğer olumsuz gelirse
  O zaman mahkeme yolu açıktır. Topladığınız evrakları Yetiştirme yurdundan, il müdürlüğünden, Bakanlık tan alınan yazılar ve evraklara dilekçe ekliyerek mahkemeye baş vurabilirsiniz.
  Adaletin kestiği parmak acımaz
  İşin Takipçisi olmanız dileğiyle Tüm arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.
 
 
 
 
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bagis    Biliyormuydunuz   Galeri   Siir   sayfa bilgi   İletişim   Birlik & Beraberlik & Yaşam


Sokullu Mehmet Paşa Mah. Bükülmez Cad. 32/A Sokullu/Dikmen/Çankaya/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041