Ana ayfa  Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.Himaye-i Eftal;

 

96 YILLIK ATATÜRK ÇOCUK YUVASININ KAPATILMASI ÜZÜNTÜ YARATTI.

ATATÜRK ÇOCUK YUVASI KAPANDI!.

Himaye-i Eftal

MAALESEF BÖLÜK BÖLÜK ATATÜRK ÇOCUK YUVASI KAPATILDI!..
96 yıllık hatıralar tek kalemde silindi.

Bu Bakışlar asla unutulmayacak!..

Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, demokrasi bilincine sahip, insan haklarına saygılı, çağdaş, beden, ruh ve duygusal gelişimleri sağlıklı, topluma yararlı bireyler yetiştirilirdi. Yuvalar ve Yetiştirme Yurtları Eğitim, meslek ve sanat eviydi.

Savaş sahası olan köylerde kimsesiz çocukların çokluğu ve yıkılmış evlerin duvarları diplerinde yaşayan yavruların korunmasını istenmesi üzerine başlamıştır. Cepheden gönderilen 1500 çocuğun, Ankara muhtarlarının ve Ankara Keçiören halkı tarafından benimsenen sorunlarına çözüm noktasında bulunan Keçiören Halkı nedendir bilinmez duyarsız kalışları da şu mübarek günde bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Günümüze kadar 15000 – 20000 arasında yavrularımızın çocuklarımızın barınmaları sağlanmıştır.
Bir zamanlar Keçiören Atatürk Çocuk Yuvasında Çalışan Personelin ve barınan çocukların psikolojik durumlarını hiç düşünmeden alınan kapatma kararı Yurt Ay Der ailesinin gönlünü kırmıştır. Buralardan çıkan çok bürokrat olduğu gibi eğitim dalın Öğretmen, Sağlık dalında Doktor ve hemşire, Belediye Başkanları, Ressam, Terzi, Mühendis, Avukat, Hâkim, savcı, memur, yardımcı hizmetler de çalışan vatanına hizmet eden hizmet ordusu yetişmiştir.

"Niye Yetiştirme Yurtları ve yuvalar deniyordu işte bugünlerde şehit düşen askerimizin çocukları Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından bakılsın, barındırılsın meslek edinsin eğitim öğretim içerisinde; hatta günümüzde parçalanmış aile çocukları ve kimsesizler de ya
rarlansın diye açılmış güzide kurumlardan bir tanesidir."

Güzide kurumun kapanmaması için duyarlı hatta sizlere yalvaran insanların düşüncesini ve ifadelerini hiç dikkate almayan hiçe sayan yine de kapatılmayı marifet sanan insanlara selam olsun. Dünya ve Makamlar hiç kimseye kalmıyor.

Yetim Öksüz Kimsesiz ve şehit Çocuk dostu sayın manevi babamız dediğimiz Sayın Akın Gönen beyefendi Çocuklarımıza TBMM’den 3413 sayılı yasa ile iş istihdam yasası çıkartarak 50000’ne yakın çocuklarımız işe yerleşmişlerdir. Ve halende yerleşmeye devam etmekte olup, Bu yüzden Sayın Akın Gönen bizlerin huzurunda ölümsüzleşmiştir.

Tarih önünde hiç bir zaman Hele şu mübarek ramazan günlerde üzülen, gözyaşı dökenlerin ahı ve Yetim Öksüz Kimsesiz ve Şehit çocuk dostu olarak anılmayacağınızın farkındasınızdır.
Bizim gönlümüzde sizler önemlisiniz;

Sayın Bakanım Keçiören Atatürk çocuk yuvasından yetişerek ayrılan binlerce Yetim Öksüz ve Kimsesiz şehit çocukların ve bizlerin sıcak Ana kucağı, baba ocağı olmuştur. Lütfen sıcak ana kucağı ve Baba ocağımızın yaşamasına imkân verilmesi hususunda bir daha düşünülmesini sizden rica ediyoruz. Saygılarımla. https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fbd/1/16/1f62a.png😪

Tarihimize sahip çıkmak ümidiyle sevgiyle kalın hatıralar,

Saygılarımla

Kudret Bulut
  Yurt Ay Der
Genel BaşkanıHAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…
 

Yetiştirme Yurtlarına 3413 sayılı Yasayı bizlere hediye eden Değerli manevi babamız Dediğimiz Devlet E. Bakanımız Sayın Akın GÖNEN bir zamanlar 4 yıl boyunca yılın Babası seçildiği zaman gurur duymuştuk yine aynı duygularla tüm emeği geçenlerle de gurur duyduk hepsine minnetarız.

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
 
 
 
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim   Birlik & Beraberlik & Yaşam


Sokullu Mehmet Paşa Mah. Bükülmez Cad. 32/A Sokullu/Dikmen/Çankaya/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041