Ana Sayfa
   Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim
DUYURULAR

'

İletişim Bilgileri
Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
T : 0312 478 0707
Cep: 0534 677 7041
 
KORUYUCU AİLE VE GÖNÜL ELÇİLERİ PANELİNDE BAŞKANIN KONUŞMASI


Değerli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mensupları

Değerli Gönül elçileri

Değerli Sivil Toplum Örgüt Başkanlarım

Değerli çalışma arkadaşlarım,
Değerli Basın Mensupları,

Hanımefendiler, beyefendiler… Panelimize Hoş Geldiniz.

 Sevgili Peygamberimizin (sav) Efendimizin Sözlerinden

Her ağacın bir meyvesi vardır Gönül’ün meyvesi da çocuktur,
Yetim işlerine bakan kimse, ister yetimin akrabasından olsun, ister yabancılardan olsun, benimle o, Cennette şu iki parmak gibi bulunacağız”

 Yurt Ay Der 21 yıllık sivil toplum kuruluşudur. Derneğimiz Toplumda kendini ifade edemeyen veya Sosyal baskıyla kendisini bulamayan arkadaşlarımızı ve kardeşlerimizi cesaretlendirip geçmişimize ve Kültürümüze Dini ve Milli Ahlaki değerlere bağlı İnsan yetiştirmek,

Yurt Ay Der olarak 1983 ile 1987 yılları arasında verdiğimiz mücadele sonucunda Anayasanın 41 ve 61 nci maddeleri gereğince Sayın Manevi Babamız Akın Gönen Önderliğinde 2828 sayılı yasaya Ek 1 madde eklettirdik 3413 sayılı yasayı çıkartmanın gururunu yaşamaktayız.

Sayın Nuran Altunbaş Hanımefendinin ifadesi Sevgi Sözcüklerini çocuklarımıza cömertçe kullanalım sarılmayı öpmeyi asla ihmal etmeyelim O bizlerin çocukları geleceğimizin teminatıdır.

İyi ki Yurt Ay Der Var Toplumun sorunlarını anlatacak ve parmak basacak Herhangi bir sıkıntıya düşen veya maruz kaldığında kapıyı çalacak bir kapısı var.

Yurt Ay Der Olarak kültürümüze Kuş Yuvası, Kadının Şiddetin Kısır Döngüsü Kitapları ile Yurt Ay Der’in sesi dergisi bastırmıştır. Yüksekokulda okuyan Gençlerimize de Burs verilmiştir.

Server Vakfı Yönetimi ile Sever Vakfı Kadın Kolu Yönetimi Hanımefendinin bizleri konuşmacı olarak almaları ve Yetiştirme Yurtlarını anlatmamıza öncülük etmişlerdir.

Yurt Ay Der, Yenimahalle Belediyesi, Keçiören Belediyesi Çankaya, Belediyesi, Roman Dernek Başkanı ile 1050 gencimizi  işe yerleştirdik

İhtiyaç sahibi üyelerimize gıda ve giyim ev eşyası yardımı,Haymana  Evliyafakılı köyünde bulunun 30 İlkokul öğrencisine Kırtasiye ve giyim yardımı ayrıca  Evliya fakılı köy muhtarlığına  da bir bilgisayar hediye edilmiştir.

 Yetiştirme yurtlarının ve yuvaların halka açılması gerektiğine inanıyoruz,, Duyarlı vatandaşlarımızın ve Model olan arkadaşlarımızın ziyaret etmeleri yönünde teşvik edilmelidir.

Koruyucu aile ve Gönül elçilerini takip ve izleme hususunda da Yurt Ay Der Genel Merkezi olarak talip olduğumuzun bilinmesini, Bu yönde Yurt Ay Der ve Aile Sosyal Politilar Bakanlığı arasında Protokol imzalanması istemekteyiz.“Damdan düşenin halini damdan düşen anlar.”gerekli donanıma ve bilgi birikimine sahibiz.

16.12.2013 Tarih ve saat 14.15 de Seyranbağları Huzurevinde 5 yaşlımıza tekerlekli sandalye vereceğiz o gün sizleri de aramızda görmek isteriz.Burada bizleri onurlandıran Tüm konuklarımızı Tekerlekli Sandalye teslim töreninde  de bizlerle birlikte olmaya ve mutluluğumuzu paylaşmaya davet ediyoruz.

 Öncelikle sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyor,.

Panelimizin Hayırlı olmasını Allah(cc)den temenni eder Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
Saygılar Sunarım. 

GERİ

 

      .
  Kudret BULUT

Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 

Yurt Ay Der Genel Başkanı Mali Genel Sekreter Zarife ÖZTÜRK Genel Sekreter Fatma Şahin BULUT
 
   
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim  


Kumrular Caddesi Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041