Ana Sayfa
   Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim
DUYURULAR

'

İletişim Bilgileri
Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
T : 0312 478 0707
Cep: 0534 677 7041
 

REGAİP KANDİLİ

YURT AY DER REGAİP KANDİL KUTLAMASIDIR;

Kuran'ın ahlakını kendimize rehber edinelim;
Regaip Kandil’inde insanın kalbini karartan her türlü kin, nefret ve intikam duygularından arındırılmasıyla kalbimiz huzura ereceği, yüreklerin iman, ilim, hikmet ve hakikat nuruyla aydınlatılmasıyla gönüllerin feraha kavuşacağı, Muhammed (sav) efendimiz sevgisiyle; 

         "Yetimin hakkını yemeyelim, öksüzü itelemeyelim ve yolda kalmışın elinden tutalım ki Allah'ın yardımı hep bizimle olsun"
         "Sadece Allah'tan yardım dileyelim ve O'na sığınalım ki, bizi çağın belası stresten, her türlü sıkıntıdan ve modern karmaşanın zorluklarından rahmetiyle korusun. Nefsimizi her türlü şeytani vesveseden, fesattan ve fitneden arındıralım ki, yeryüzü ıslah edilmiş olsun.
Rabbimize yönelelim ki, kalbimiz ona meyletsin, her türlü hırs ve ihtiras bizden ırak dursun.
Dünyanın geçiciliğini idrak edelim ki, hayatımız sehavet, adalet, feragat ve basiret üzere olsun. Kuran'ın ahlakını kendimize rehber edinelim ki, insanlar bizden memnun, Rabbimiz de bizden hoşnut ve razı olsun. Rağbetimiz başkaca hiç bir şeye değil, sadece O'na olsun ki, her gecemiz Regaip olsun." 
         Yurt Ay Der (Yetiştirme Yurtları Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi) olarak Yetiştirme Yurdundan ayrılan kalanlarla bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandil’ini kutlar. Allah(cc)’a dua ve niyaz ederiz. 

İnsanlar bizden memnun, Rabbimiz de sizden ve bizlerden hoşnut ve razı olsun.

Regaip gecemiz de  "Lâ ilâe illallah", "Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammed", "Estağfirullah", "Sübhànallah", "Elhamdülillâh", "Allahu ekber", "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm", "Allah" gibi sözler mübarek kelimelerdir.
Bunları zikretmek çok sevaptır. 

Yurt Ay Der Genel Başkanı Mali Genel Sekreter Zarife ÖZTÜRK Genel Sekreter Fatma Şahin BULUT
 

   
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim  


Kumrular Caddesi Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041