Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.

GAZiANTEP EGiTiM BiR SENDiKASI!.,

Gaziantep” Eğitim Bir Sendikası yönetimini kınamadır.

  Gaziantep” Eğitim Bir Sendikası yönetimi..!,
SHÇEK'de yetişmiş Kurum ve kuruluşlarda çalışan tüm personelinden derhal özür dileyin!.
Yetiştirme Yurtlarından yetişen Arkadaşlarımızdan Derhal Özür Dileyin!
Konuyu ilk olarak gündeme getiren Yurt Ay Der Genel merkezi ile Gayader yönetimi derhal sahiplenerek gerekli girişim ve açıklamayı yapmışlardır.
Eğitim Bir Sen Gaziantep İl Başkanlığınca hazırlanan Eğitimde geri kalınmışlığın sebepleri konulu yazıda Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda barınmaları sona eren 3413 sayılı yasa ile işe yerleşen /Yetiştirme Yurtlarından Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında çalışan arkadaşlarımıza yapılan çirkin ifade yakıştırma hakaretlerini kınıyoruz.
Konuyu ilk olarak gündeme getiren Yurt Ay Der Genel merkezi ile Gayader yönetimi derhal sahiplenerek gerekli girişim ve açıklamayı yapmışlardır.
Bu malum sendikanın Gaziantep şubesi tarafından aylık olarak bastırılan dergide yetiştirme yurtlarında büyüyen ve Bakanlığımızın çeşitli okul ve kurumlarında hizmetli olarak istihdam edilen kardeşlerimizi ve kadim dostlarımızı küçük düşüren suçlama ile dergiye yazıyı yazan kişileri şiddetle kınıyoruz. Yetiştirdiği öğrencileri ve çocukları suçlayan öğretmen!.
Hoca'nın Dergide aynen şu utanç dolu ifadelere yer verilmiştir.
- Mevcut hizmetlilerin büyük çoğunluğunu yetiştirme yurdunda yetişen gençler oluşturmaktadır.
- Birçok davranış, düşünce ve ahlak sorunu bulunan yetiştirme yurdundan çıkma genç hizmetliler okuldaki eğitim ve öğretim sürecine büyük zararlar vermektedir.
- Bu gençler; Genelde amirlerine karşı gelmekte,
- Verilen görevi yapmamakta,
- İşini aksatmakta,
- Öğrencilerle duygusal ilişki içine girmekte,
- Zararlı madde kullanmada öğrencilere örnek oluşturmakta ve yardım etmekte,
- Okuldaki çeteler ön ayak olmakta, katılım sağlamakta,
- Öğrencilere kötü örnek olmaktadırlar.
Çözüm önerisi olarak ta yine bir utanç tablosu ortaya kaymaktadır.
- Yetiştirme yurdunda yetişen gençler, hizmetli olarak eğitim kurumlarının dışında istihdam edilmelidirler.
Şimdi buradan bu yazıyı yazan yazdıran şahsa şahıslara sesleniyoruz?? Ortaya koymuş olduğunuz bu iddiaları tek tek ve bir bir kanıtlamak zorundasın, eğer bunları kanıtlayamazsan ülkemizde eğitim kurumlarında alnının ve yüzlerinin akıyla görev yapan gerçek vatan sever, ahlak vicdan sahibi eğitim yuvası birlik beraberlik içinde yetişen yetiştirme yurtlarından çıkan kamu kurum ve bizlerden kamu önünde bütün arkadaşlarımızdan özür dilemelidir.
Kaldı ki; çocuklarımız değerlerine sonuna kadar sahip çıkar bu arkadaşlarımızın sadece sıcak bir ifadeye davranışa sevgi dokunuşuna hasrettir. Anne ve baba şefkatinden mahrum kalarak çok zor şartlar altında büyümüş ve bütün bu olumsuz şartlara rağmen inadına yaşamak düşüncesiyle ayakta kalmak ve hayata tutunmak için çaba sarf etmekteyiz.
Her çalışan arasında işini iyi yapan ve aksatan olabilir, ülke genelinde bütün yetiştirme yurtlarında yetişen kadim dostlarımıza ve arkadaşlarımıza nasıl mal edilebilir.
Normal şartlar altında yetişen çalışanlar arasında da işini aksatanlar olabilir bu bütün memur ve hizmetlilerin kötü olduğu anlamını mı taşımalıdır.
Bunun yanında; yetiştirme yurtlarından yetişen binlerce arkadaşımız bu gün görev yaptıkları kurumlarda iftiharla karşılanmakta ve yaptıkları görevde çok başarılı bir konumdadırlar.
Bu nedenle ortaya atmış olduğunuz bu utanç tablosunu ya temizleyin, ya bu arkadaşlarımızdan derhal özür dileyin.
Buradan bütün Yetiştirme yurtlarından yetişen arkadaşlarımıza sesleniyoruz, bu konuda dahil olmak üzere her konuda Yurt Ay Der Genel Merkezi olarak sonuna kadar arkanızdayız. Sizler bizlerin gurur kaynağı ve baş tacımızsınızdır.
Basında yer bulan ilk günden bu güne kadar takip eden ve gerekli hassasiyeti /Tepkisini ortaya koyan Yine İlk olmayı başaran Yurt Ay Der Genel Merkezi teşkilatı olarak takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

NOT: Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencileri de yetiştiren öğretmenlerdir!.
Sizde bir öğretmensiniz herhalde, bilmiyorum mesleğinizi çünkü kendi mesleğinize ihanet edecek derecede kin nefret içinde olmamanız lazım hoşgörülü sevecen tavırları taşımanız gerekirdi. Maalesef konuyu apartarak sorun haline getirmişsin Çocuklarımız yetiştiren sizlersiniz yetiştirdiğiniz evlatlarınız sizin aynanız olduğunu asla unutmayın. Bu gençler sizin aynanız. Feodal düşüncede hoca iseniz denecek sözüm olmaz

Elif Gibi Sevmek

   Saygılarımızla

Kudret Bulut - Cengiz Can - Halil Yolana Teşekkürler

 

HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim

Hacı Bayram Mah. Kızılbey Caddesi Vakıf 3 işhanı 4.Kat No: 6 Ulus/Altındag
 www.yurtayder.org Mail Adresi: kbuluttt@gmail.com Çankaya/Ankara
Cep: 0534 677 7041