Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.

BAROLAR BİRLİĞİ İLE YETİŞTİRME YURTLARINDAN AYRILANLAR ORTAKLAŞA YAPTIKLARI PANEL YETİŞTİRME YURTLARI VE HAYATA TUTULMA

Kudret Bulut


                           İNSAN İÇİN HERŞEYİN EMANET OLDUĞUNUN BİLİNMESİ GEREKİR.

Sevincim değerlerimizin tekrar gündeme gelmesidir. Bir ürünle yetinmeyip bonkörce harcama içinde olan acı çekenleri, yetim öksüz kimsesiz ve şehit çocukları ile bir ekmeye muhtaç olanları düşünmeyen insanoğlu bir COVID-19  virüs yüzünden hayatta kalmak için eve sıkışmış vaziyette!.   Bence Doğru karar.

Yapılması gereken; Dünya ve biz bir tek şey için mücadele ediyoruz COVID-19 virüs;  Dilerim ki sıkıntı yaşayan insanlara tarihimizde Uygur Türklerinden günümüze kadar gelen vakıflar sayesinde Müslüman olmadan önce Uygur Türklerinin bizlere hediye ettiği vakıf ve vakıflar çıkarsız menfaatsiz halkımızın ihtiyaçlarına karşılık olarak yardımını esirgemeden yaparlar diye düşünüyorum.

Hayallerimiz ne durumda
; Birde hayallerimiz vardı Ev almak, Araba almak, Güzel Ayakkabı takım elbise almak, Tatil hesapları yapmak, kurduğumuz hayallerin ideallerimizin hepsi kenara veya ileri bir güne bırakılması demekti.

Tabii ki hayatta kalırsak hatalardan ders çıkarmazsak yine de yanlışların içinde boğulacağız demektir. Bizler geçmişten (Kuran’ı Kerim de) bahsedilen olaylarda ders almadığımız gibi çıkarımız menfaatimiz doğrusunda yalan dolan hak yeme iftira atma dedikodu yapma yetim öksüz şehit çocuklarımızın ve kimsesizlerin hakkı olduğunu unutarak, algı yaratarak hakkıyla yapılan işleri görmemezlikten gelme okumadan araştırmadan soruşturmadan yaşadığımız sürece başımıza daha nice musibetler gelecek kim bilir.

İnsanlığımızı unuttuk; Rant, fırsatları değerlendirme peşinde koşanlar şimdi tek derdimiz ve tek mücadelemiz hayatta kalmak;

Eski dediğimiz 70-80 yılı öncesinde yaşanan insanlık ve vakıf kültürümüzün tekrar gelmesidir. Büyüklerimize saygı küçüklerimize sevgi yumağı ile çevremizi temiz tutma havyaları ağaçları koruma altına ve tarım alanlarında çalışarak toplumun yararına hizmet edilmesi gerekmektedir.
Kültürümüze uygun kişisel olarak ailece yapılması gereken Kolonya, el yıkamak gibi, Değerlerimizin korunması ve çevremizle daha duyarlı olmak için sizlere saygı duyan her koşulda yanınızda olmak için mücadele veren; eğitimcileri üreticileri, halkımıza hizmet eden topluma hizmet yarışında bulunan Öğretmenleri, sağlıkçıları emekçilere sahip çıkılması sevip sayalım.

Eğer sağlıkçıların eğitim öğretim (Öğretmen) üretim içinde bulunan ile büyüklerimizi üzmeyelim, taşıdıkları sorumluluk ve yükleri omzumuza acısı gönlümüze sözü boğazımıza düğüm olur. İnsan için her şeyin emanet olduğunun bilinmesi gerekir diye düşünüyorum.

Sevgiyle Kalın.

Kudret Bulut
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 

HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim

Hacı Bayram Mah. Kızılbey Caddesi Vakıf 3 işhanı 4.Kat No: 6 Ulus/Altındag
 www.yurtayder.org Mail Adresi: kbuluttt@gmail.com Çankaya/Ankara
Cep: 0534 677 7041