Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.

Kudret Bulut
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 

KORUYUCU AiLE VE GÖNÜL ELÇiLERi PANELiNDE BAsKANIN KONUsMASI!,

KONUŞMA

KORUYUCU AİLE VE GÖNÜL ELÇİLERİ PANELİNDE BAŞKANIN KONUŞMASI;

Değerli Barolar Birliği Gönül dostularına, Değerli Gönül elçileri, Değerli Sivil Toplum Örgüt Başkanlarım,

Değerli çalışma arkadaşlarım,,
Değerli Basın Mensupları,

Hanımefendiler, beyefendiler… Panelimize Hoş Geldiniz. Sevgili Peygamberimizin (sav) Efendimizin Sözlerinden;

Her ağacın bir meyvesi vardır Gönül’ün meyvesi da çocuktur,
Yetim işlerine bakan kimse, ister yetimin akrabasından olsun, ister yabancılardan olsun, benimle o, Cennette şu iki parmak gibi bulunacağız”

 Yurt Ay Der 21 yıllık sivil toplum kuruluşudur. Derneğimiz Toplumda kendini ifade edemeyen veya Sosyal baskıyla kendisini bulamayan arkadaşlarımızı ve kardeşlerimizi cesaretlendirip geçmişimize ve Kültürümüze Dini ve Milli Ahlaki değerlere bağlı İnsan yetiştirmek,

Yurt Ay Der olarak 1987ile 1988 yılları arasında verdiğimiz mücadele sonucunda Anayasanın 41 ve 61 nci maddeleri gereğince Sayın Manevi Babamız Akın Gönen Önderliğinde 2828 sayılı yasaya Ek 1 madde eklettirerek Devlet korumasında kalan çocuklarımızın ve gençlerimizin 3413 sayılı yasayı çıkartmanın "yurt ay der genel merkezi" olarak gururunu yaşamaktayız.

Yapılan Koruyucu Aile Panelinde Sayın Nuran Altunbaş Hanımefendinin ifadesi Sevgi Sözcüklerini çocuklarımıza cömertçe kullanalım sarılmayı öpmeyi asla ihmal etmeyelim O bizlerin çocukları geleceğimizin teminatıdır.

İyi ki Yurt Ay Der Var Toplumun sorunlarını anlatacak ve parmak basacak Herhangi bir sıkıntıya düşen veya maruz kaldığında Devlet korumasından sonra kapıyı çalacak bir kapıları olması bizleri memnun etmiştir.

Yurt Ay Der Olarak kültürümüze Kuş Yuvası, Kadının Şiddetin Kısır Döngüsü Kitapları ile Yurt Ay Der’in sesi dergisi bastırılmıştır. Yüksekokulda okuyan Gençlerimize de Burs verilmiştir.

Server Vakfı Yönetimi ile Sever Vakfı Kadın Kolu Yönetimi Hanımefendinin Yurt Ay Der Yönetimine Devlet Korumasında kalan ve Yetiştirme Yurtların da kalan gençlerimizin günlük yaşam adı altında panel düzenlenmiş olup konuşmacı olarak almaları ve Yetiştirme Yurtlarını anlatmamıza öncülük etmişlerdir.

Yurt Ay Der, Yenimahalle Belediyesi, Keçiören Belediyesi Çankaya, Belediyesi, Roman Dernek Başkanı ile 1050 gencimizi  işe yerleştirdik

İhtiyaç sahibi üyelerimize gıda ve giyim ev eşyası yardımı,Haymana  Evliyafakılı köyünde bulunun 30 İlkokul öğrencisine Kırtasiye ve giyim yardımı ayrıca  Evliya fakılı köy muhtarlığına  da bir bilgisayar hediye edilmiştir.

Ayazini nahiyesine bulunana ikokul öğrencilerine 50 öğrecilerimiz giyindirme şerefine nail olduk.

 Yetiştirme yurtlarının ve yuvaların halka açılması gerektiğine inanıyoruz,, Duyarlı vatandaşlarımızın ve Model olan arkadaşlarımızın ziyaret etmeleri yönünde teşvik edilmelidir.

Koruyucu aile ve Gönül elçilerini takip ve izleme hususunda da Yurt Ay Der Genel Merkezi olarak talip olduğumuzun bilinmesini, Bu yönde Yurt Ay Der ve Aile Sosyal Politilar Bakanlığı arasında Protokol imzalanması istemekteyiz.“Damdan düşenin halini damdan düşen anlar.”gerekli donanıma ve bilgi birikimine sahibiz.

16.12.2013 Tarih ve saat 14.15 de Seyranbağları Huzurevinde 5 yaşlımıza tekerlekli sandalye vereceğiz o gün sizleri de aramızda görmek isteriz.Burada bizleri onurlandıran Tüm konuklarımızı Tekerlekli Sandalye teslim töreninde  de bizlerle birlikte olmaya ve mutluluğumuzu paylaşmaya davet ediyoruz.

 Öncelikle sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyor,.

Panelimizin Hayırlı olmasını dilerim.

Elif Gibi Sevmek
Saygılar Sunarım. 


Kudret Bulut
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 

HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim

Hacı Bayram Mah. Kızılbey Caddesi Vakıf 3 işhanı 4.Kat No: 6 Ulus/Altındag
 www.yurtayder.org Mail Adresi: kbuluttt@gmail.com Çankaya/Ankara
Cep: 0534 677 7041