Anas sayfa  Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.

BABA EVİ DİYE BİR ŞEY VARDI!,

TAVSİYE

Merhaba arkadaşlar.;

   Merhaba arkadaşlar.

SİZLERE TAVSİYENDİR:
Yetiştirme Yurdu yurdunda kaldım.
Konu olmadıkça, konu geçmedikçe söylemenize gerek yok.
Yaşantında alacağın kararlar ve planlar üzerinde odaklanırsanız hayatınız daha renkli olacağını bilmeniz gerekir.
İş hayatınız da yaşayacağınız ortam hakkında alacağınız kararlar çok önemli olacağını bilmeniz gerekir. İleri günlerde kuracağınız ve yıllar boyu beraber yaşayacağınız eşiniz ve ailenizle ilgili planlar yapın çok güzel bir aile ortamı olmasını istiyorsan bu aile ortamını nasıl yaratırız ve yaşatırız. Buna benzer konulara odaklanmanız gerek. Gelecekte neler paylaşacağınızı eş ve iş hayatınızla ilgi alacağınız karalar geçim derdi buna benzer olaylar konuşulursa ve yaşam içinde geleceğim dediğiniz çocuklarınız hakkında alacağınız karar konuşulursa planlar yaparsanız daha iyi olacağını düşünüyorum. İş hayatına girenler sivil hayatlarında “yetiştirme yurdu” güzel bir anı olarak kalmasını sağlayın her konu ve ortamda dile getirmeyin. Alacağınız konu ve kararlar üzerinde planlar yapın başka konulara girin sadece kafanızı meşgul edecek size yön verecek konulara odaklanın. Yetiştirme Yurdunda kaldığına değil o bizler ve sizler için tatlı anı olarak mazide kaldığını bilin.
Karşıyı da ve sizi de ilgilendirmeyen konulara asla girmeyin ve daha sonra pişmanlık duyacağınız zemin oluşturmayın. Arkadaşlarınla ortamı yaşamaya özen gösterin arkadaşlarını sorgulama hayatını anlatma sadece bulunduğun ortamı yaşa, eğer evli iseniz müstakbel eşinizin geçmişini sorgulamaya ve öğrenmeye çalıştığın zaman o da doğal olarak sizin geçmişinizi sorgulamaya hatta hayatınızı irdeleyeceğini tahmin etmeniz gerek Bu yüzden kendinizi üzmenize ve sıkıntı yaşamanıza gerek yok, Her şey sizin kendi kontrolünüzde olması lazım sizi ilgilendiren konuyu bir başkasıyla veya yakınınızla çok sevdiğiniz bir kişi ile paylaşmamanızı tavsiye ediyorum. 
Durum ve şartlar o ortama gelirse İcap ediyorsa dürüst bir şekilde açıklamaktan da kaçınmayın
Bizim arkadaşların ve kadim dostlarımın çok elhemmiş gibi hayatını dökerler teferraatuna kadar anlatırlar. Veya karşı tarafa yaşadığı olumlu veya olumsuz hal ve davranışlarını anlatırlar zaman içinde bu anlattıkları kendilerine koz olarak geri döneceğini tahmin etmezle, sonra da sıkıntı yaşarlar. Daha sonrada suçlamalar, savunmalar başlar.
Ben yetiştirme yurdunda kaldığım ve kemsem olmadığı için bana böyle davranıyor demeler başlar hâlbuki kozu sen vermişsin. 
Tekrar ediyorum bir başkasını ilgilendirmeyen konuları asla yakınında dahi olsa paylaşma Yukarıda bahsettiğim konu açık ve net asla bir başkasını ilgilendirmeyen konulara girilmemesidir.
Bu yaşıma geldim kimse beni yaşantım ile ilgili sorgulatmadım sorgulamaları içinde fırsat vermedim. Ama taşıdığım misyon icabı sorulan sorulara açıklıkla cevap verdim. Evet, bende Yetiştirme yurdunda kaldım. Ama yaşantımın teferruatına girmedim her ailenin özlem duyduğu yer dedim.
Hiçbir olumsuz tepkide almadım. Hep olumlu tepkilerle karşılaştım.
Saygılarımla

Kudret Bulut

Elif Gibi Sevmek

   Saygılarımızla


 

HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
''"KUDRET..''  
 
 
 

Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim

Hacı Bayram Mah. Kızılbey Caddesi Vakıf 3 işhanı 4.Kat No: 6 Ulus/Altındag
 www.yurtayder.org Mail Adresi: kbuluttt@gmail.com Çankaya/Ankara
Cep: 0534 677 7041