Ana ayfa  Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.

BABA EVİ DİYE BİR ŞEY VARDI!,

Babaevi

Baba evi diye bir şey vardı;

   YURT AY DER’İN DOGUSU

1976 Yilinda ilk adimini attığımız Kimsesizleri koruma Derneği "KİB-DER'LE" başlayan ilk derneğimiz, 1980 ihtilale ve oluimsuzluklara rağmen ilk derneğimiz kapatıldı.

Dernek Çalışmalarımızı evlerde devam ettirdik hergün bir araya arkadaşlarımızla gelerek 20.05.1993 yılında tekrar isim değişikliği ile 20 gençle Yurt Ay Derneğimiz kurulmuş oldu. hem arkadaşlarımız hemde Yetiştirme Yurdutlarında kalan çocuklarımız için neler yaparız bizim çektiğimiz sıkıntıları çekmesinler diye xvıı dönem 1983 Anavatan milletvekilimiz sayın Devlet (E) Bakanımız sayın Akın Gönen beyle tanıştık sorunlarımızı anlattık sağolsunlar bizlere öncülük yaparak o zaman raporlar hazırlayarak taktim ettik Bakanımda hazırlanan raporları avukatlık ilmiyle TBMM'ne 22.1.1988 EK MADDE 1. — Kamu Kurum ve Kuruluşları, reşit olana kadar Sağlık ve Sosyal! Yardım Bakanlığı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bakılan ve korunan çocuklar için, her yılbaşındaki, hangi statüde olursa olsun, Devlet kadrolarına ait serbest kadro mevcutlarının binde biri nispetindeki kısmını ayırmaya ve bu çocuklar arasında yapılacak giriş sınavlarında başarılı olanlar arasından atama yapmaya mecburdurlar. Bu maddeden yararlanmak isteyenler, 18 yaşını tamamladıkları 'tarihten itibaren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına; Sosyal 'Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü vasıtasıyla başvurmak zorundadırlar.gensoru verdi.Çok uzun bir süreç sonunda 22.1.1988 yılında  uygulamaya konularak 2828 sayıl yasaya ek 1 madde eklenmesiyle yetiştirme yurdunda kalan ve ayrılan çocuklarımıza iş istihdam yasası uygulamaya başlamıştır. 

Manevi Babamız ve Milletvekili Sayın Akın Gönen" Yurt Ay Der'e yol gösterdikleri, hedefimize adım adım yaklaştırdığı Anayasanın 5, 41, 58 ve 61 nci maddesine bağlı kalarak 2828 sayılı yasaya Büyük fedakarlıklarla ek bir madde ile 3413 sayılı yasayı Yetiştirme Yurdundan çıkan gençlerimize hediye etmişlerdir.

1983 - 1990 yıllarında evini ve işyerini bizlere açan dönemin emekçilerine ve özellikle Başkanım Rahmetlik Hayrettin Durna Başkanım Burhan Altıntop ve Abidin Özçam'a sizlerin huzurunuzda bir daha hürmet ve saygılarımı sunarım.

Ayrıyeten de “Yurt Ay Der Genel Merkezi ve Ankara Yurt Ay Der Şubesi” Başkanlıklarını yapan (İlk Kurucu başkanımız Hayrettin Durna beye, Burhan Beye, Kudret Beye, İsa Beye, Ali Beye, İzzet Beye, Bilal Beye, Haydar Beye, İslam Beye, Abidin Beye, Recep Beye, Davut Beye, Memduh Beye, Mustafa Beye ve ismini yazamadığım tüm emeği geçen arkadaşlarıma yönetim olarak şükranlarımızı sunarız. birlik beraberlik içinde hareket ettik bu yasanın düzenlenmesini sağladık, Yapılan çalışmada arkadaşlarım mazeret aramadan çalışmalarının ürünüdür.

3413 sayılı yasanın  çıkmasında bizzat Yurt Ay Der olarak görev alınmıştır mimarı Devlet E. bakanı Sayın Akın Gönen beyefendir. 

Yıllarca Yetiştirme Yurdunda kalmış daha sonra özlem duyduğu hemşire olmuş çok değerli kızımız ve Annemiz Gülnur COŞAN Hanımefendi Bir İlke de imza atmış Yılın Annesi olmaya laik gösterilmiştir, 2011 Yılın Annesini Yurt Ay Der genel Merkezi üyesi olan Sayın Gülnur Coşan hanımefendiyi seçilmesinde vesile olmuştur.

3413 Sayılı yasayı çıkartmanın ve sokak da kalanlara eğitimi yarı bırakanlara evlenenlere ev eşyası yardımı yapılması hususunda ki hizmet etmenin gururunu Yurt Ay Der olarak yaşamaktayız. 

3413 sayılı yasadan İşe yerleşenler Arkadan gelen kardeşlerinizin önünü açmak için emek sarf etmelerini. 

Tüm Yurt Ay Der ailesinin saygı ve sağlık sıhhat dilerken her şey gönlünüzce olması dileğiyle;

Elif Gibi Sevmek

   Saygılarımızla


 

HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE..

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim

Hacı Bayram Mah. Kızılbey Caddesi Vakıf 3 işhanı 4.Kat No: 6 Ulus/Altındag
 www.yurtayder.org Mail Adresi: kbuluttt@gmail.com Çankaya/Ankara
Cep: 0534 677 7041