Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   şiir   sayfa bilgi   iletişim
DUYURULAR


 
Kudret Bulut
Cep: 0534 677 7041

Zarife Öztürk
Tel: 0537 441 2457
:

Genel merkez
Tel :0312 478 0707

Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18
Kızılay/Ankara/Türkiye
Müjdat  KAYAYERLİ, 21. DÖNEM AFYON MİLLETVEKİLİ, 
TÜRK DEMOKRASİ VAKFI BAŞKAN YARDIMCISI VE 
BİLİGİ GELİŞTİRME MERKEZİ DERNEĞİ (BİLGEM) GENEL BAŞKANI

Yetiştirme Yurtlarında barınmaları sona eren gençlerimizin sorunlarına çözüm bulmak her vatandaşımızın sorumluluğunda olduğu gibi, sorunlara vakıf olan YURT AYDER GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN de bilinçli ve özverili çalışmalarıyla, çözüm odaklı emek ve gayretleriyle sürekli gündemde tutularak ilgili kişiler ve kuruluşlarla yapılan yakın temaslarla ORTAK AKIL ile ve hepimizin katkılarıyla çözümlenebilir. Böyle kutsal olan bir çalışmada hiç kimse ben yaptım oldu demeden, fedakâr ve cefakârca Kimsesiz olan Gençlerimize sahip çıkarak Sosyal Hayata Uyum Sağlamalarını, eksik eğitimlerinin desteklenmesini ve kültürel yapılarının sağlamlaştırılarak toplumda ahenkli ve düzenli yaşamalarını temin etmek zorundadır. Bu bakımdan TÜRK DEMOKRASİ VAKFI ve BİLGİ GELİŞTİRME MERKEZİ DERNEĞİ olarak YETİŞTİRME YURTLARINDAN YETİŞEN GENÇLERİMİZLE İLGİLİ FAALİYETLERDE YURT AYDER GENEL BAŞKANI KUDRET BULUT'U destekliyor ve bütün çalışmalarında yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. 
YETİŞTİRME YURTLARINDA barınmaları sona eren gençlerimizin KÜLTÜREL VE SOSYAL FAALÝYETLERE KATILMASINI, TOPLUMDA ÜRETİCİ VE VERİMLİ HALE GELEBİLMELERİ İÇİN HER TÜRLÜ PROJEYİ DESTEKLEDİĞİMİZİ İLAN EDİYORUZ. Özellikle de REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ, ayrıca SOSYAL SORUMLULUK AKADEMİLERİNİN KURULMASINI öneriyoruz.
Pozitif düşüncelerle donanmalarını sağlamak, Türkiye' mize daha faydalı işler yapmalarını sağlamak, özellikle de, yönetimlerde, idarecilikte, liderlikte, sağlık ve trafik de, güvenlik ve basın da, her türlü iş de çalışabilmelerini sağlamak amacıyla uygulamalı ve dramalı kişisel gelişim eğitimlerinin projelendirilmesi için acil konuların projelendirilmesi, bu projelere kaynak ayrılması YURT AYDER in bütün girişimlerine somut yaklaşımlarla adım atılmasını özellikle rica ediyor ve ilgilileri ciddi çalışma yapmaya, çalıştay yapmaya, iş yapmaya, uygulama yapmaya davet ediyorum.
YURT AYDER ÜYELERİNİN ve KİMSESİZ gençlerimizin Milli Eğitim Bakanlığınca sertifikalandırılabilen 820 ye yakın meslek dalı eğitimlerinden faydalandırarak gençlerimizin meslek edinmelerini, yeni meslek alanlarında yetiştirilmelerini ve bu konuda özellikle akredit olan British School vb. gibi özel mesleki eğitim ve seminer veren gelişmiş kuruluşlarla protokoller yapmasına ve bu protokollerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca dikkate alınmasında sayısız faydalar olacaktır. Bu ve buna benzer projelerle gençlerimiz meslek edinecekler ve 21. yüzyıl insanında bulunması gereken özellikleri taşıma yeteneğine sahip olacaklardır. Böylece kimseye ihtiyaç duymadan kendi iradeleriyle ALNI AÇIK BAŞI DİK bir Şekilde vatanımıza hizmet etmeye devam edeceklerdir.
Sonuç olarak, KİMSESİZ GENÇLERİMİZİN DÜNYA STANDARTLARINDA YETİŞTİRİLMESİNE uygulamalı kişisel eğitimlerinin tamamlanmasına ve MESLEKİ EĞİTİM KAZANMALARINA KOCAMAN BİR "EVET" DİYORUZ. 
Yetiştirme Yurtlarından yetişen, ayrılan Kimsesiz gençlerimizle Başbaşayız, Birlikteyiz, Türkiye'nin Sizlere ihtiyacı var, Sizin de Türk Milleti' ne, SEVGİ VE SAYGILARIMLA...

 
 

SAYIN: Müjdat KAYAYERLİ
         Afyon Milletvekili
                               ANKARAYetiştirme Yurtları gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi  (YURT AY DER) kurulduğu tarihten bu güne kadar Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yetiştirme yurtlarından ayrılan çocuklarımıza ve mağdur olan gençlerimize danışma, barınma, evlenme, sosyal ve kültürel etkinlikler götürmektedir.
Derneğimiz kültürel etkinliklere destek vererek başarılı çocuklarımızı desteklemeye devam etmektedir.

Yetim ve kimsesiz gençlere yurttan ayrıldıktan sonra iş bulunması, kalacak yer temin edilmesi, evlenecek çiftlere çeyiz desteği sunulması, yurtlarda kalan kardeşlerimize yemek, gezi organizasyonları gibi konularda hizmetler sunulmaktadır.

Derneğimiz, sivil toplum örgütü olarak başka dernek ve vakıflarla işbirliği içinde çalışmakta aynı zamanda Türkiye genelinde yurt çocuklarının kurmuş olduğu onlarca dernek ile birlikte projeler üretip çocuklara hizmet götürmeye devam etmektedir. Genel Merkez ve taşra şeklinde örgütlenme çalışmalarına hız veren “YURTAYDER”
Siz Değerli yardımseverlerin, bizlere olan güveniniz ve verdiğiniz destekler ile geleceğimizin garantisi olan çocuklarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bu güne kadar yapmış olduğunuz manevi desteklerinizden dolayı Yurt Ay Der Genel Merkezi olarak sizlere katılım ve Teşekkür belgesi verilmesine yönetim kurulu olarak karar verilmiştir.

Bütün Yetim, kimsesiz çocuklarımız adına sizlere teşekkür eder Fahri Başkanlığınızı kutlar sonsuz şükranlarımızı sunarız.

EKİ:
Ek 1 - Liste “1 Adet”

Kudret BULUT
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 

 

                   

  SAYIN: Müjdat KAYAYERLİ
Afyon Milletvekili
ANKARA
 

Ankara Yurt Ay Der Genel Merkezi tarafından Yurtta kalan ve Yurttan ayrılan çocuklarımızın adına sizlerin yapmış olduğunuz güzel çalışmalarınızdan ve yapmış olduğunuz manevi katkılarınızdan dolayı sizleri fahri başkan olarak taltif edildiniz.
Bilgilerinizi arz ederim

 

 

                                                                                              Kudret BULUT
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 

EKİ:
Ek 1 - YazI
Ek 2 -  Teşekkür Belgesi

 

 

Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim   Birlik & Beraberlik & Yaşam


Kumrular Caddesi Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041