Ana Sayfa  Hakkımızda    Bağış Biliyormuydunuz Galeri     Şiir   sayfa bilgi İletişim      
DUYURULAR
İletişim Bilgileri
Kudret Bulut
Cep: 0534 677 7041

Zarife Öztürk
Tel: 0537 441 2457
:

YURT AY DER
Genel merkezi
Tel :0312 478 0707

Ankara/Türkiye
BİZ BİZİ SEVENİ SEVDİK BİZDEN UZAK OLUPTA BİZİ YÜREĞİNDE TAŞIYANLARI DAHA ÇOK SEVDİK.  
YETİŞTİRME YURDUNDA KALMANIN ONURU VE ÖNEMİ!..
 
         


YETİŞTİRME YURDUNDA KALMANIN ONURU VE ÖNEMİ

Yetiştirme Yurdu yurdunda kaldım. Konu olmadıkça, konu geçmedikçe söylemenize gerek yok.

Yaşantında alacağınız kararlar ve planlar üzerinde odaklanırsanız hayatınızın daha renkli olacağını bilmeniz gerekir.

İş hayatınız da yaşayacağınız ortam hakkında alacağınız kararlar da çok önemlidir.İleri günlerde kuracağınız ve yıllar boyu beraber yaşayacağınız eşiniz ve ailenizle ilgili planlar yapın çok güzel bir aile ortamı olmasını istiyorsan bu aile ortamını nasıl yaratırız nasıl yaşatırız. Buna benzer konulara odaklanmanız gerek.

Gelecekte neler paylaşacağınızı eş ve iş hayatınızla ilgi alacağınız kararlar geçim derdi buna benzer güncel konular, siyasi konular hakkında veya okunmuş veya okunacak kitaplar konuşulursa sizi, sizleri daha mutlu bir yaşam süreceğinizin bilmesi gerekir.

Zaman içinde evlilik yaptınız zaman içinde dünyaya getirdiğiniz geleceğim dediğiniz çocuklarınız hakkında alacağınız karar konuşulursa planlar yaparsanız daha iyi olacağını düşünüyorum.

3413 sayılı yasadan yani Devlet koruması nedeniyle İş hayatına girenler, başlayanlar sivil hayatlarında “yetiştirme yurdu” güzel bir anı olarak kalmasını sağlayın her konu ve ortamda dile getirmeyin.

Alacağınız konu ve kararlar üzerinde planlar yapın güzel yaşantı hayallerinize proje konularına girin sadece, kafanızı geleceğinize odaklanın hayatınız boyunca meşgul edecek olumsuz düşüncelerden uzak durun. Pozitif olun.

Yetiştirme Yurdunda kaldığımız iyi veya kötü yaşantımızı mazide tatlı anı olarak bırakmaya özen gösterin, gerçek hayatta o güzel yaşantıya leke sürülmesine gerek olmadığını bizler ve sizler için tatlı anı olarak kaldığını bilin.

Kitap yazan arkadaşlar bir kurumu temsil ettiklerini ifadeleri binlerce insanı kapsadığını bilmeleri gerek bu yüzdendirki ifadelerine ve seçeceği kelimelere çok dikkat etmeleri lazım diye düşünüyorum.

Gerçek hayatta karşıyı da ve sizi de ilgilendirmeyen konulara asla girmeyin ve daha sonra pişmanlık duyacağınız zemin oluşturmayın. Arkadaşlarınla ortamı yaşamaya özen gösterin arkadaşlarını sorgulama hayatını anlatma sadece bulunduğun ortamı yaşa,

Bekar iseniz arkadaşlarınıza dost bildiklerinize yaşantınızı anlatmanıza gerek olmadığı gibi, eğer evli iseniz müstakbel eşinizin geçmişini sorgulamaya ve öğrenmeye çalıştığın zaman o da doğal olarak sizin geçmişinizi sorgulamaya hatta hayatınızı irdeleyeceğini tahmin etmeniz gerek Bu yüzden kendinizi ilgilendiren konulara bir başkasını dahil ederek üzülmenize ve sıkıntı yaşamanıza gerek yok.

Arkadaşlarınıza ve sizi yetiştirme yurduna veren ailenize çok dikkat etmeniz gerek eğer fırsat verirseniz hayatınız boyunca sıkıntı ve negatif yaşam yaşayacağınızı bilmeniz gerekir. İyi düşünmeniz lazım yoksa ileri zamalarda altından kalkamayacağınız borç içinde kalacağınızı ve üzüleceğinizi bilin
. Her şey sizin kendi kontrolünüzde olması lazım. Sizi ilgilendiren konuyu bir başkasıyla veya yakınınızla çok sevdiğiniz bir kişi ile paylaşmamanızı tavsiye ediyorum. "Ancak çok güvediğin dosttun varsa rahatlamak için açılabilirsin bunuda sınırlaman gerek"

Durum ve şartlar o ortama gelirse İcap ediyorsa Yetiştirme Yurdunda kaldığını dürüst bir şekilde açıklamaktan da kaçınmayın Bizim arkadaşların ve kadim dost, yürekleri temiz zalim hayatı bilmeden zalim hayata atılan çocuklarımız çok elhemmiş gibi güvendiğim dediği kişi ve kişlere hayatının en ince detayına varıncaya kadar dökerler teferraatuna kadar anlatırlar.

Zaman içinde de bu yaşantısı kendisinin alehine döneceğini bilmeden karşı tarafa yaşadığı olumlu veya olumsuz hal ve davranışlarını anlatırlar zaman içinde bu anlattıkları kendilerine koz olarak geri döneceğini tahmin etmezler, sonra da sıkıntı yaşarlar. Daha sonrada suçlamalar, savunmalar başlar. Ben yetiştirme yurdunda kaldığım için bana böyle davranıyor demeler başlar hâlbuki kozu sen vermişsindir. Bunalıma girmanize gerek yok bunalımın sonu intihardır. "Bu günlerde intihar olayları çoğaldı buda "Yurt Ay Der" Genel merkezi yönetimini üzmektedir.Allah(cc)nin verdiği canı Allah(cc) den başka kimsenin almaya hakkının olmadığını bilmeniz gerekir.

Çok dikkat edilmesi gerek konudur.

Tekrar ediyorum bir başkasını ilgilendirmeyen konuları asla yakının dahi olsa paylaşma Sevgiyi öncelikle kendinde ara ailende ve arkadaşında değil sonradan sıkıntı çekmek istemiyorsan. Yukarıda bahsettiğim konu açık ve net asla sizi ilgilendiren bir konu bir başkasını ilgilendirmeyen konulara girilmemesidir.

Bu yaşıma geldim kimse beni yaşantım ile ilgili sorgulatmadım sorgulamaları içinde fırsat vermedim. Ama taşıdığım misyon icabı sorulan sorulara açıklıkla cevap verdim. Evet, bende Yetiştirme yurdunda kaldım. Ama yaşantımın teferruatına girmedim her ailenin özlem duyduğu yer dedim.

Hiçbir olumsuz tepkide almadım. Hep olumlu tepkilerle karşılaştım. İnşallah Harun kardeşime yararlı olur.

Saygılarımla
www.yurtayder.org


Kudret Bulut
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

   
     
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim

Kumrular Caddesi Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041