Ana Sayfa
   Hakkımızda    Bağış    Tarihce   Galeri   Siir   Basin   İletişim
DUYURULAR

Yurt Ay Der
Başkanı

YURT AY DER'İN
YURT AY DER'İN
Üyesi Sayın Şinasi GÜÇLÜ Efor testine girmiş inşallah iyi sonuç çıkar Kadim dostuma Allah(cc) den sağlık
sıhhat diler,
"Yurt Ay Der" Genel Merkezi olarak acil
şifalar dileriz.....


KOLAY ANLATILIYOR ACILAR, KOLAY
YAZILIYOR.
KOLAY YAŞANMIYOR
OYSA!...
İbrahim BAĞCİ ;
"KİB-DER'İN ve YURT AY DER'İN
Kurucularından 1976 yılı Kimsesizleri Koruma Derneği Kurucular Kurulu üyesi 1993 Yurt Ay Der Kurucular Kurulu Üyesi Sayın İbrahim Bağcı 14.04.2016 tarih saat 15.00 de Hakkın rahmetine kavuşmuştur 15.04.2016 Tarih Cuma namazına müteakip Karşıyaka mezarlığından defin edilecektir. Kendisine Allah(cc)den rahmet ailesine, sevenlerine ve tüm yakınlarına Başsağlığı dileriz.
Dostlarına Duyurulur.

Sevgi mesafeleri kapatır
Bir Sıcak Mesaj;
Şevkati, Merhameti, Muhabbeti,
Gönülleri Birleştirir.
Cumhuriyet ve Kurban Bayramınızı Kutlar nice sağlıklı yıllar dileriz.

ZİYARETCİ DEFTERİ;

BAŞKANIN YAZILARI

BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ


TÜZÜK


ÜYE FORMU;

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kumrular Caddesi
Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
Tel : 0 312 478 0707
Cep: 0 534 677 7041

 


 
 
 
 
#

YÖNETİM KURUL ÜYELERİ
Kudret Bulut
...
 
İstatistikler

Online Sayaç  
 
 
 
                                 HİÇ KİMSENİN ANNE VE BABASINI SEÇME HAKKI YOKTUR.        


Gülümsemişler mi çocuklara bahar gülleri gibi,
Okşamışlarmı; yetimin öksüzün saçını.


Çağrı Kolejleri Sahibi Sayın Nuran ALTUNBAŞ Sayın Tuğrul TÜRKEŞ   Devlet Bakan Sayın Beşir ATALAY Maliya Bakanı Sayın Mehmet ŞİMŞEK Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ


YURT AY DER GENEL MERKEZ'İN YASA MİMARI SAYIN AKIN GÖNEN BEYEFENDİYE;
Devlet koruması altında bulunan Yetim-Öksüz-Kimsesiz ve Şehit aile çocukları Yetiştirme Yurtlarından 18 yaşını doldurduktan sonra ayrılan çocuklarımıza iş istihdam yasasının çıkarılmasında; Sayın Akın GÖNEN beyefendinin yaptığı öz verili çalışmalarından, Anayasamızın 41 ve 61 nci maddelerine dayanarak SHÇEK 2828 sayılı yasaya ek bir madde ekleterek 3413 sayılı yasayı Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonuna sunan ve Mecliste kabul gören yasadan 50000 bine yakın çocuklarımızın işe girmesinde ve bu yasanın çıkmasında İş istihdam edilmesinde emeği gecen; "Yetim Öksüz Kimsesiz, Bulunmuş ve Şehit Aile Çocuklarına" hediye eden manevi babamız sayın Devlet E. Bakanım Akın GÖNEN beyefendiye "Yurt Ay Der" adına şükranlarımızı sunar Bizim için değerli büğümüze ve ailesine sağlık sıhhat dileriz.

Bir çocuğun en iyi bakılıp korunacağı yer kuşkusuz sağlıklı bir "Aile" ortamıdır.

YETİŞTİRME YURTLARI!..
Eğer adalet istiyorsan;
Siyaset ve Zenginlerin sözlerine değil,
Fakirlerin (Yetim-Öksüz- kimsesizler ile şehit çocuklarının gözlerine bakacaksın

KİMSE SAHİPSİZ DEĞİLDİR!..
Öksüz ve Yetimlik Bayramlarda Çok Zor Be BABA!..

BÖYLE BİRİ İLE DOST OLMAK İSTERMİSİNİZ.?
- Kimsenin kusurunu araştırmayan, herkes hakkında hayırlı şey söyleyen, herkese güven ve ümit veren, yumuşak iyi huylu olan ...
- Kapısına yardım için gelen hiç kimseyi geri çevirmeyen, yetimlere acıyan...
- Gösterişten hoşlanmayan, sade kıyafet giyen, yemeğe fakir kimselerle oturan...
- Hikmetli konuşan, insanları çalışmaya teşvik eden, temizliğe çok önem veren...
-
Kur'an-ı Kerim ile amel etmeyi, Kıyametten korkmayı, Ahireti dünyaya tercih etmeyi öğütleyen O kişi Allah(cc) rasulü HZ. Muhammed (s.a.v.) dir.

DİKKAT!....

MUTLAKA BİZİ UYARINIZ,
Merkezimizin ve benim adını kullanarak gayri ahlaki davranışlarda bulunanlarla hiç bir bağlantım bağlantımız yoktur.
Bizim Çatımız altında bulunamazlar.
Lütfen bizi bilgilendirin Uyarınız.
Yurt Ay Der Genel Merkezi Genel Başkanı Kudret Bulut Genel Merkezimizin Yetiştirme Yurtlarından 18 yaşını dolduran çocuklarımıza ve Gençlerimize İş Bulmada ev açmada evlenmelerinde ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarımıza yardım ve desteklerimiz devam etmektedir.
Yurt Ay Der Genel Merkezi Yönetimi
Saygılarımızla Tel: 0534 677 7041

6 YAŞINDAKİ ENGELLİ ÇOCUĞUN ARABA SEVİNCİ; Devam


REMZİ TAŞKIRAN;

Çok değerli Ressam Sayın Remzi TAŞKIRAN 1961 yılında Adıyaman'da doğmuş. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Adıyaman’da yapmış. Lise öğrenimine İstanbul'da yaşamını devam ettirmiştir.

Sanatçımızın enteresan bir yaşam öyküsü var. Hiç eğitim almadan kendini yetiştirmiş, Yetiştirme Yurdunda iken yurttaki çocukların yaşam, portrelerini çizerek, boyayarak kendisinin bile farkında olmadan sanat dünyasına adımını atmış, güzel çalışmasından dolayı Yetiştirme Yurdu Öğretmenleride yeteneğini farkedince kendisini teşvik etmişler. Öğretmenlerinin teşvikiyle resim çalışmaları yapmış daha sonra Yetiştirme Yurdundan 18 yaşını doldurduktan sonra hayatını İstanbul da çok zor yaşam koşulları içerisinde devam ettirmeye çalışmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Askerde yaptığı çalışmalarla resmini olgunlaştırmış, Askerlikten sonra resim yaparak hayatını idame ettirmeye çalışmıştır. İstanbul’da basın ressamlığı yapmış kısa bir süre sonra da İstanbul da resim Atölyesi oluşturarak tablo çalışmalarına başlamış günümüze kadar da 9 resim sergisi açtığı gibi Uluslararası birçok karma sergilere katılmış Dünyaca Meşhur ressam olarak devletine en iyi hizmeti yerine getirmek için halen yapıtlarıyla hizmet etmektedir.

Sayın Remzi Taşkıran beyefendi iyi tablo karşısında çakılır kalırım Ruhumda fırtınalar kopar heyecanım tavan yapar diyen sanat üstadıdır.

Sayın Remzi TAŞKIRAN tam bir sanat emekçisidir.

Temalarında doğadan esinleniyor, doğaya resim elamanları olarak bakıyor. Kompozisyonlarında; Yoksulluk, Dostluk, Duygusal yoğunluklar, Fukara insanlar, Yalnız çocuklar, Tarihi mekânlar, Antik yaşam şehirler, Duygulu bakışlar, Folklör kültürü, Dramatik renk ve ışıklar genel temalarını oluşturuyor.

Yetiştirme yurdu şuuraltı dünyasında. Ben resmi yaparken değil kurgularken yoruluyorum. Resimlerimin bitmiş hali benim için hiçte sürpriz olmuyor çünkü bitmiş halini önceden görüyorum. Renklerle aramda bir aşk yaşarım onlarla konuşur, sohbet ederim. Benim yaşam enerjim resim yapmaktır. İnancım odur ki sanat duygu ve düşüncenin yetenek avantajıyla dışa vurmasıdır.

Ressamlık bana Allah(cc) vergisidir. Diyen Sayın Remzi TAŞKIRAN beyefendi rüyalarında bile resim yaptığını söyler. Sanat yaşamın döngüsü ve profesyonellik bunu gerektiriyor

Çünkü Canlılar yemeden yaşayamazlar, sanatçılarda üretmeden yaşayamazlar. Sanatla yaşama karşı her türlü duygu ve düşüncelerimizi ifade edebiliriz; olumlu ve olumsuz yönleri eleştirebiliriz, sanat bir dışa yansıma eylemidir. Sanatçı doğayı aynen taklit etmemeli, görünmeyeni görmeli ve hatta tamamen doğadan bağımsız kendi iç dünyasını soyut temalarla estetik bir biçimde ifade etmelidir Ruhunu ve yüreğini ortaya koymalıdır.

Ressam sanatçımızı güzel çalışmalarından dolayı gönülden kutluyor yaşamı boyunca ailesine ve çocuklarına kendisine sağlık sıhhat ve başarı diliyorum.

Yolun açık olsun kader dostum.
Saygılar.
 

 

  

 

 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Tarihce   Galeri   Siir   Basin   İletişim
20/04/1993 | YURT AY DER (Genel Merkezi Ankara)| Design by: Kudret
"Yetiştirme Yurtları, Gençlik, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi" / Ankara
İletişim Adresi: Kızılbey Cad. Vakıf3 iş Hanı 4 kat No: 6 Ulus/Altındağ/ Ankara
Ziyaretci Defteri
İletişim Adresi: Pk 15 Sıhhıye/ Çankaya/Ankara
kbuluttt@gmail.com; kbuluttt@hotmail.com
Tel : 0534 677 7041
Web sayfasını: 1024 x 768 piksel de izleyin.