Ana Sayfa
   Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim

DUYURULAR


 

29 EKİM
  BASIN
  KIZIMIZ BAŞINDAN
  HUZUREVİNDE
  KORUYUCU AİLE
  KÖY ZİYARETİ
  MEVLÜT KANDİL
  GENEL MERKEZ PANEL
  ÖZGEÇMİŞ
  PANEL 3413_1
  REGAİP KANDİL
  ŞİİR
  YURDUN ÇOCUKLARI
  YURT AY DER'İN DOĞUŞU
 

YETİM-ÖKSÜZLER

 
 

İletişim Bilgileri
Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
T : 0312 478 0707
Cep: 0534 677 7041
 
 
 
“ASIL "YETİMLER" ANADAN , BABADAN DEĞİL.."İLİM" VE "AHLAKTAN" YOKSUN OLANLARDIR.” HZ.ALİ
SICAKTIR KALDIĞIN YER YA YÜREĞİN...

SICAKTIR KALDIĞIN YER YA YÜREĞİN...

Son yıllarda içindea yaşadığımız dünyanın kirlendiğinden ve kıyamet senaryolarından bahsedilir oldu. Kirlenenin sadece tabiat olduğunu sananlar yanıldıklarını umarım iş işten geçmeden anlayacaklardır. Her yerde olduğu gibi insan unsuru görmezden gelinir. Sanki dünya kendi kendine kirlenmektedir. Bütün sistemler insan üzerine kuruludur. Dünya dahi insan için yaratılmıştır. Hangi devlet insansız olabilir? İnsan unsuru göz ardı edenler bunun bedelini ağır ödeyeceklerdir.
İşimiz özetle insanlar bizim İnsanın yaratılışından, medeniyetinden bahsedecek değiliz. Zaten işimiz değildir. Aslında mensubu olduğum Türk milletinin kurduğu medeniyetlerden ve insana verdiği önemden bahsetmek isterdim. Yerimiz kısıtlı şimdilik onu tehir edelim.
Kendimi tanımaya başladığım günlerde, bir çelişkidir kafamı allak bullak eden etrafımda senin yaşadığın yerlere benzemeyen evler görürsün çocuk aklınla tanımadığın duygular sarar sonra yüreğini. 

Annen çoktur, müdür baban bir tanedir yaşadığın yerde “Hatice anne, Ayşe anne” diye hitap ettiğin böyle öğretmişlerdir. Çünkü sana. 
Soğuk kış gecelerinde camdan dışarı seyre dalarsın, yüreğin düğüm düğüm sıcaktır kaldığın yer, ya yüreğin? Yumuk yumuk ellerin sarar soğuk pencere demirlerine. Özgürlüğünü bekleyen bir kuş misali…
Efendim devam etmek isterdim lakin yüreğimiz bir başka çarpar o zaman. 
Biz yetiştirme yurtların büyüyen Ali’ler Ahmet’ler ve Mehmet’leriz. Niyetimiz acitasyon değildir. Bize acınmasını zaten haz etmeyiz.
Biz kaderden geçeriz hayatımıza devlet babamızın imkânları dahi çok görülür bize...

Anneler – babalar gözlerinden sakındıkları yavrularını buralarda büyüdüklerini hayal ederler mi acaba?
Mazlumun ahını alanlar aheste aheste akıbetlerini göreceklerdir. Aile ortamında büyümeyen bu çocukların, topluma entegrasyonları ve faydalı birer birey haline gelmeleri yine içinde yaşadıkları toplum tarafından gerçekleştirilecektir.
Bir araya getirmeye gayret ettiğimiz bu çocuklar bizim çocuklarımız ve geleceğimizin fidanlarıdır. 
Elinde ki fidanı kıyamet kopsa da dik diyen sevgili peygamberimiz (sav) efendimiz. bu sözüyle çok şey ifade etmiştir. Amel defteri kapanmayacaklar arasında zikrettiği hayırlı evlatlar yetiştirin düsturu ne güzel bir ışıktır. Fidanlar yeşerir de ağaç olur, dal salar meyve olur hayır olur….
Fidanlarımıza, çocuklarımıza sahip çıkalım. Kimsesiz bi çare mazlumlara sahip çıkma hem yüce dinimizin hem de yedi düvele adalet götürmüş ecdadımızın öğüdüdür.
Saygılarımla..

Kudret bulut...Yurt Ay Der...

Saygılar Sunarım. 

Kudret Bulut
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

Yetiştirme Yurtlarına 3413 sayılı Yasayı bizlere hediye eden Değerli manevi babamız Dediğimiz Devlet E. Bakanımız Sayın Akın GÖNEN bir zamanlar yılın Babası seçildiği zaman gurur duymuştuk yine aynı duygularla tüm emeği geçenlerle de gurur duyduk hepsine minnetarım.

www.aile.gov.tr

 
Yurt Ay Der Genel Başkanı Mali Genel Sekreter Zarife ÖZTÜRK Genel Sekreter Fatma Şahin BULUT
 
   
Ana Sayfa    Hakkımızda    Bağış    Biliyormuydunuz   Galeri   Şiir   sayfa bilgi   İletişim  


Kumrular Caddesi Şehit Adem Yavuz Sokak 15/18 Kızılay/Ankara
Tel : 0312 478 0707 Cep: 0534 677 7041